Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşatabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz, Schlüter web sitesindeki çerezlerin tamamını almaktan mutlu olacağınızı garanti ederiz. Yine de bu ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Işığı yönlendirmek

Çok düzenli. Schlüter'in LED kumanda cihazları. Aç. Kapa. Dimmer. Renk değiştir. Işığı yönlendir. Canlı. Rahat. Akıllı. İşte Schlüter kalitesi: Işığın yönetilmesi için de yüksek kaliteli sistem bileşenlerimiz vardır. İşte böyle: Kablosuz butonlar, üzerinden akıllı alıcılara yönlendirilir. Alıcılar da LED şeritlerini yönetir. Bunun için, güç kaynakları mevcut ağ gerilimini dönüştürüp LED şeritleri için gerekli 24V'u ayarlar.

Devir işlemleri telsiz üzerinden çalıştığı için kurulum ve kablo bağlantısı işleri asgariye indirgenmektedir. Vericinin seçimi ise kullanılan LED şeridi veya alıcıya bağlıdır.

Schlüter®-LIPROTEC-EK güç kaynakları

Güç kaynakları, mevcut ağ gerilimini dönüştürüp LED şeritleri için gerekli 24V'u ayarlar. Güç kaynaklarımızın kurulumu kolay olup, 14 m'lik LED şeritleri için 30-150 Watt arasında tedarik edilebilmektedir.

Schlüter®-LIPROTEC-ER - Alıcı - Almak ve yönetmek

Alıcılar aşağıdaki çeşitlerde tedarik edilebilmektedir: 

 • Sabit renk dereceli beyaz LED şeritlerini kumanda eden LTER1 (aç-kapa-dimmer)
 • Ayarlanabilir renk dereceli beyaz LED şeritlerini kumanda eden LTER2 (aç-kapa-dimmer-renk sıcaklığı ayarlaması) (LTES7). Temel ayar olarak fabrika çıkışı ayarlarında isteğe göre ayarlanabilecek 4 renk derecesi programlanmıştır.
 • Renkli LED'lerin RGB modunda kumanda edilebilmesi için LTER (aç-kapa-dimmer-renk değiştirme-renk sıcaklığı ayarlaması). Seçeneğe göre önceden programlanmış 8 temel renk veya 4 renk senaryosu seçilebilmektedir. Temel renkler isteğe göre uyarlanabilmektedir.

Schlüter®-LIPROTEC-E – Buton (verici)

LIPROTEC kablosuz buton üzerinden kumanda edilir. Tesisat, kablosuz şekilde çalışmaktadır. Bütün şalterler 3 farklı tasarımda tedarik edilebilmektedir:

 • Gerçek cam, parlak beyaz
 • Gerçek cam, grafit siyah
 • paslanmaz çelik V4A fırçalanmış

Soru ve cevaplar

 • Kablo bağlantısı işleri için elektrikçi gerekir mi?

  Kablo işleri için de size gereken bütün teçhizatı veriyoruz. Çok pratik: kablo uzunluğu önceden ayarlanmış, Schlüter®-KERDI- BOARD montaj modülleri. İki kısımlı Schlüter®-LTZKK2010 kablo kanalını çekebilirsiniz. Kablolar kolayca önden kanala verilir. Seramik ustası da, seramikleri döşerken kablo girişlerini LED şeritlerine verir. LED şeritlerinin birbirine yapıştırılması, alıcının bağlanması ve güç kaynağının ikincil (24V) bağlantıları da seramik ustası tarafından yapılabilir.

  Avantaj: hiçbir usta diğerini beklemek zorunda değildir. Güç kaynağının elektrik ağına bağlanması ise, elektrikçinin işidir.

Tüm soruları göster