Çerezler hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olur. Hizmetlerimizi kullanarak, çerezleri ayarlamayı kabul etmiş sayılırsınız.

Işık her yerdedir

Işık projenizin büyük veya küçük, sade bir mekan veya sevimli bir köşe olması hiç önemli değil. İsterseniz ufak bir ayrıntıyı ışıklandırın ya da tamamen yeni bir ışık sistemi kurun.

Schlüter®-LIPROTEC'in sunduğu ışık teknolojisiyle seçim sizin:

 • Dinlenme yerleri için beyaz, rahatlatıcı ışık.
 • Mutfakta gün ışığı.
 • Spa mekanı olan bir banyoda, renkli bir atmosfer.

Kullandığımız LED teknolojisi kısaltma işlemlerini isteğe göre mümkün kıldığı için, ışığınızı milimetrik şekilde ayarlayabilirsiniz. Projeye göre ışığı nereye ve nasıl yerleştireceğinize karar verebilirsiniz. Aydınlık. İndirekt. Direkt. Soğuk. Sıcak. Çerçevenin etrafında. Tavana doğru. Veya duvardan başlayarak... Schlüter-Systems'in denetlenmiş profil teknolojisi sayesinde, bütün taşıyıcı profilleri atmosfere dahil edebilir ve hatta isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kendinize ilham verin.

Soru ve cevaplar

 • Duş ve banyo küvetinin etrafında lambaların asla kullanılmaması gerektiği doğru mudur?

  Cereyanla su elementinin bir araya geldiği bütün mekanlarda, çok özel güvenlik tedbirleri gerekmektedir. Küvet ve duş ve lavabo yakınlarında IP64 (püskürtme suyuna karşı koruma) normuna uygun aydınlatmalar kullanılmalıdır. Örneğin masaj kanallarının bulunduğu tazyikli su durumlarında IP65 (tazyikli suya karşı koruma) normuna uyulmalıdır. Buradaki güvenlik tipi elektronik malzemelerin (örneğin aydınlatma ve kurulum malzemeleri) farklı çevre koşullarına bağlı uyumluluğunu tanımlamaktadır.

  LIPROTEC sistemi bütün talepleri yerine getirmektedir. Bizim LED şeritlerimiz, IP65 normuyla uyumludur. Dolayısıyla LED şeritleri ve profiller, banyo ve LED teknolojisini ilgilendiren ıslak mekanlarda da sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir. Yalnız güç kaynağı, alıcı ve butonlar 1. ve 2. aydınlatma bölgesinin dışında konumlandırılmalıdır.

   

 • Işık profilleri konusunda görüşülecek doğru kişi kimdir? Elektrikçi mi sermaik ustası mı?

   

  Seramik piyasasının öncüsü ve LIPROTEC ışık profillerini geliştiren şirket olarak çok kolay döşenebilen bir aydınlatma sistemi oluşturduk. Schlüter-LIPROTEC, seramik ustaları için çok kolay döşenebilen bir LED sistemidir. Burada, seramik profiliyle ilgili olarak piyasanın öncüsü olan şirketimiz yüksek kaliteli alüminyum profilleri sunmaktadır. Ama tabii ki evde yapılması gereken 240 V'luk bağlantıyı, elektrikçinin yapması gerekir! Öneri: Örneğin taban kenarları ve duvar elementlerinin aydınlatılması için kullanılan özel başlangıç setleri, amatörler ve Schlüter-LIPROTEC'i denemek isteyenler için idealdir.

 • Renkli bir ışık oyunu tasarlayabilir miyim?

  Renkli LED şeritleri için hazırladığımız kumandayla, önceden programlanmış renk değişimleri ayarlanabilmektedir. Tek bir tuşla hangi rengi istediğinize karar verebilirsiniz.

Tüm soruları göster