Çerezler hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olur. Hizmetlerimizi kullanarak, çerezleri ayarlamayı kabul etmiş sayılırsınız.

Schlüter®-LIPROTEC sistemi için garanti koşulları

 1. Genel
  Schlüter-Systems KG, LED şerit / hortumların ve ilgili elektrikli bileşenlerinin hatasız çalışmasını satış tarihinden itibaren 2 yıl boyunca aşağıdaki hükümler kapsamında alıcıya garanti eder. Kalıcı olarak monte edilmiş LIPROTEC ürünleri için, örneğin profiller ve kapaklar, garanti süresi satış tarihinden itibaren 5 yıldır. Belirtilen süre içerisinde bir kusurun yazılı olarak bize bildirilmesi durumunda, kusurlu ürünün veya ürün bileşenlerinin değiştirilmesini ve ücretsiz olarak alıcıya teslim edilmesini garanti ederiz. İadenin yapılacağı nokta, ilgili toptancının teslimat yeridir. Schlüter-Systems KG’nın kastı veya ağır ihmali kanıtlanmadıkça, Schlüter-Systems KG’nin masrafları ve hasarları iade etme yükümlülüğü hariç tutulmaktadır. Alıcı, yalnızca bir satın alımın veya teslimat belgesinin sunulması üzerine iade talep edebilir.
   
 2. Garanti yükümlülükleri
  Schlüter-Systems KG için garanti yükümlülüğü, alıcı aşağıdaki talimatlara ve önlemlere uymuyorsa ve meydana gelen kusur buna bağlı ise geçerli değildir. Alıcı, talimatlara ve önlemlere tamamen uyulduğunu ve bunlara dikkat edildiğini ve Schlüter-Systems KG'nin ürün veya ürün bileşenlerinde iddia edilen kusurun sorumlu olduğunu belirtmeli ve kanıtlamalıdır.
   
 3. Garanti hakları
  Alıcının yasal garanti hakları, yukarıdaki hükümlerin etkili şekilde hariç tutulmaması durumunda, bu garanti koşulları ile sınırlı değildir.
   
 4. Bilgi

  4.1
  LED sistemlerinin planlanması ve kurulumunda özel bilgilerin gerekli olduğu unutulmamalıdır. LED sistemlerinin uygulaması için uzman bir elektrikçinin katılımı önerilir. Güç kaynağının devreye alınması sadece yetkili bir elektrik teknisyeni tarafından yapılmalıdır. Bileşenlerin veya ürünlerin doğru kullanımı, depolanması ve montajı Schlüter-Systems KG'nin kontrolü dışındadır ve bu nedenle alıcı sorumluluğundadır.

  4.2
  Ayrıca minimum, maksimum ve parça uzunluklarını; minimum ve maksimum yük modüllerini veya kablolarını planlama ve fiili uygulamalarının bir parçası olarak belirlemenin ve değerlendirmenin alıcının kendisine ait olduğu açıkça belirtilmiştir. Tek tek bileşenler ve ürünler birbirleriyle doğru şekilde eşleşmelidir (örneğin; yükler, kablo özellikleri ve kontrol sistemleri ile ilgili olarak).

  4.3
  LED şeritlerin / hortumların saklanması, montajı ve kullanımı ile ilgili olarak, bunların dikkatli ve dikkatli bir şekilde işlenmesi gereken hassas elektronik bileşenler olduğuna dikkat edilmelidir. Schlüter-LIPROTEC-PRO teknik kılavuzundaki ek bilgiler, talimatlar ile ürün veri sayfalarındaki bilgi ve içeriklere dikkat edilmeli ve uyulmalıdır.

  4.4
  Renkli bir ışık karışımının (kırmızı / yeşil / mavi) yalnızca öncelikle beyaz olmayan bir renk oluşturması istendiğinde önerildiği belirtilmektedir. Prensip olarak, renk karışımı yoluyla "renk beyazı" oluşturmak mümkündür, ancak bu kalıcı bir ortamda bileşenlerin maksimum performansının gerektiği anlamına gelir, bu da LED ömründe bir azalmaya yol açar. Bu, RGB + W LED şeritlerinin / tüplerinin beyaz LED'inin kullanımı için geçerli değildir. Ürünlerimizin sadece ilgili ürün bileşenleri ile aynı şekilde kullanılması fonksiyonel kullanım için temel oluşturabilir. LIPROTEC ürünleri veya ürün bileşenleri diğer markalarla değiştirilirse ve / veya diğer markalarla birleştirilirse, Schlüter-System KG'nin garantisini kontrol edip geçersiz kıldığı anlamına gelir. Bu özellikle geçerlidir, ancak kontrol sistemlerini değiştirirken ve / veya birleştirirken kesin olarak geçerli değildir, çünkü diğer markanın ürünleri için gerekli uyumluluk garanti edilemez.

  4.5
  PRO-Sistemi: LED şeritlerin daha sonra değiştirilmesini sağlamak için, kabloları döşerken montaj profillerinde yeterli bir kablo uzunluğu "Rezerv" olarak planlanmalıdır.
  EASY-sistemi: LED hortumlarının daha sonra değiştirilmesini sağlamak için, kabloları döşerken sisteme ait P&P sıva altı kutusu planlanmalıdır. Sıva altı kutusu böylece LED modülündeki sokete geri dönüşümlü erişim sağlar.

  4.6
  PRO-Sistemi: Elde edilebilecek LED'lerin çalışma saatleri, ortam sıcaklığına bağlı olarak yaklaşık 30.000 ila 40.000 saattir. LED şeritlerin / tüplerin çalışma saatleri ve servis ömrü ile ilgili diğer açıklamalar ilgili veri sayfalarında bulunabilir. LED alanındaki üretimle ilgili süreçler nedeniyle parlaklık ve renkteki belirli sapmalar normal olarak sınıflandırılacak ve kabul edilecektir. Sapmalar ayrıca farklı partilerin - örneğin kısmi teslimatlar, müteakip teslimatlar, vb. - farklı üretim proseslerinden karıştırılmasından kaynaklanabilir. Mümkün olan en büyük renk homojenliği, sadece aynı partiden bileşenler ilgili siparişin işlenmesinin bir parçası olarak kullanılırsa elde edilebilir.
  LIPROTEC-PRO sistemi buhar veya kuru saunada kullanım için uygun değildir.
  EASY-Sistemi: LIPROTEC-EASY sistemi bir buhar saunada kullanılabilir (maksimum 65 C'ye kadar). Ulaşılacak çalışma saati sayısında bir azalma beklenmelidir.

  4.7
  LED şeritlerin / modüllerin uzunlamasına kesilmesi: LED hortumlarının uçları fabrikada su geçirmezdir. LED şeritleri / tüpleri sadece uygun bir alet (PROCUT makası) kullanılarak kısaltılabilir. LED şerit / tüp daha sonra kısaltılmışsa, işlemci kesme kenarının IP uyumlu olduğundan emin olmalıdır. İlgili talimatlardaki çalışma adımlarına uyulmalıdır.

  4.8
  LED sistemleri, diğer cihazların yanı sıra Bluetooth® alıcıları ve mobil cihazlar üzerinden kontrol edilebilir. Bluetooth®, günümüzün mobil cihazlarında çeşitli sürümlerde kullanılan dünya çapında bir standarttır. Son cihaz üreticilerinin yazılım ayarlamaları nedeniyle, performans ve uyumluluğu bozulabilir veya garanti edilemez, bunun sorumluluğu açıkça hariç tutulur.
  Daha fazla bilgi cihazınızın kullanımı talimatlarda bulunabilir. Son cihaz teslimat kapsamına dahil değildir. 
   
 5. Kurulum önlemleri
  Schlüter-LIPROTEC ürünlerini, özellikle LED bileşenlerini (örn. LED şeritleri taşıyıcı profillerine yerleştirme) kurmadan önce aşağıdakiler dikkate alınmalıdır:

  5.1
  LED şeritlere / tüplere yapıştırırken, "temiz" parmaklarla dikkatli bir şekilde basmanın garanti edildiğinden emin olunmalıdır. Özellikle, LED şeritleri / tüpleri kurulum sırasında mekanik yüklere maruz bırakılmamalıdır.

  5.2
  Geçerken kablonun hasar görmesini önlemek için, her türlü profilden, özellikle alüminyumdan yapılmış profillerden yapılan kablo girişlerinin her iki tarafın da çapakları alınmalıdır. Kurulum sırasında, herhangi bir talaşın (örneğin, delme, kesme, dosyalama, vb.) Çıkarılması da sağlanmalıdır, aksi takdirde temel olarak kısa devre veya köprüleme riski vardır.

  5.3
  PRO sistemi: Kutupların doğru olduğundan emin olunmalıdır (artı, eksi ve sinyal hatları). Gerekirse, bunun hakkında daha fazla bilgi edinilmelidir.
  EASY-Sistemi: LED modüllerin fişlerinin, bir “klik sesi” duyana kadar LED soketinin kablo üzerindeki konumlandırma pabucu ile düzgün bir şekilde bir araya getirilmesi sağlanmalıdır. Fişlerin veya soketlerin çıkarılmasına izin verilmez.

  5.4
  Pro-Sistemi: Profillerdeki LED şeritlerin kalıcı ve iyi yapışmasını sağlamak için uygun temizlik maddeleri kullanılmalıdır. Örneğin, serpme diskleri temizlenirken sadece uygun temizleme maddelerinin kullanılması sağlanmalıdır. EASY-Sistem: LED tüpleri kullanmadan önce, montaj profilindeki tüm kalıntıları gidermek için profiller uygun bir temizleme maddesiyle temizlenmelidir. LED tüp sadece hafif el basıncı ile montaj profiline yerleştirilebilir. LED tüpü yalnızca ticari olarak satılan, solvent içermeyen, aşındırıcı olmayan maddelerle temizlenebilir.

  5.5
  Son kurulumdan önce bir fonksiyon testinin (örneğin bir test kurulumu kullanılarak) yapılmasını sağlamak önemlidir.

  5.6
  LED modüllerinin montajı, çalışması ve onarımı için ulusal güvenlik düzenlemelerine uyulmalıdır. Gerekirse, önceden uygun bilgi edinilmelidir.

  5.7
  Kapalı LED sistemlerinin sözde bileşenlerin (elektrikli bileşenler, vb.) Erişim / revizyon seçeneklerini garanti ettiği ve planlama ve uygulama bağlamında dikkate alınmalıdır. Yeterli termal yönetimin (havalandırma) sağlamak önemlidir.
Ayrıntılı bilgiler

LIPROTEC broşürünü indir

PDF formatında broşür