Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşatabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz, Schlüter web sitesindeki çerezlerin tamamını almaktan mutlu olacağınızı garanti ederiz. Yine de bu ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Işık mekanı oluşturur

Mimarinin dördüncü boyutu ışıktır. Mekanları ışıkla tasarlama imkanları gittikçe artmakta ve - Schlüter Systems sayesinde - kolaylaşmaktadır.

Işık bir şiirdir. Bir mekana yerleşmek ve kendinizi iyi hissetmek için ışık, büyük önem arz etmektedir. Işıkla belirli bir atmosfer elde edebilir, mekanı daha büyük gösterip mekanın belirli noktalarına vurgu yapabilir, karanlık köşeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

 Bir odayı doğru aydınlatmak için, arka fon ışığı çok önemlidir. Çalışma, okuma veya yemek pişirme yeri için spot ışıklar gerekir. Asma aydınlatmalar ise, bir yandan dengeli ışık verirken, diğer yandan gölge oluşturmaktadır. Bu nedenle, genellikle başka aydınlatma teknikleriyle tamamlanmak ister.

Duvar aydınlatmaları ise yumuşak bir ışık verir ve arka fon kullanımı için idealdir. Işığı tavana veren aydınlatmalar ise, çok hoş bir atmosfer sağlamaktadır. Bir mekanın her zaman farklı farklı aydınlatma sistemleri olmalıdır.

İlham alın …

Yeni fikirlere açık olun
Ayrıntılı bilgiler

LIPROTEC broşürünü indir

PDF formatında broşür