Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşatabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz, Schlüter web sitesindeki çerezlerin tamamını almaktan mutlu olacağınızı garanti ederiz. Yine de bu ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Profil artı ışık eşittir LIPROTEC.

Gök mavisi. Gün ışığı beyazı. Sıcak turuncu kırmızı. Direkt veya endirekt ışık. Seramik profilleri piyasasının öncüsünün sunduğu yüksek kaliteli alüminyum profilleriyle, artık vurguları istediğiniz yerde ve istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bütün profiller kolayca duvara entegre edilebilmektedir.

İşte böyle:

 • LED şeritleri tam döküm veya plastik bir kılıfla mantolanmış olup, direkt ya da endirekt bir şekilde profile veya Led ışık kapağına yapıştırılmaktadır (Profil tipi ve istenilen ışık efektine göre).
 • Led ışık kapakları, profillerin üzerine kolayca klipslenir.
 • Aynı seramik yapıştırma işlemindeki gibi, profiller de seramik yapıştırıcısı veya Schlüter®-KERDI-FIX montaj yapıştırıcısıyla sabitlenmektedir. Zahmetli ön çalışmalara gerek yok. Döşeme ünitelerimizle kablo bağlantıları da, artık çocuk oyuncağı.

Faydalı bilgiler!

LED şeritlerimizin etrafı tamamen dökümdür ve bu nedenle de mukavemeti çok yüksektir. Ve en iyi özelliklerinde biri de, LED şeritlerimiz sonradan gereken müdahalelerle kolayca değiştirilebilmesidir.

Soru ve cevaplar

 • Schlüter®-LIPROTEC ancak seramikle birlikte mi döşenebilmektedir?

  Schlüter®-LIPROTEC sizin kadar bireysel ve esnektir.

  Gerek dekor parçaları, bordür, resim veya aynalara vurgu yapmak isteyin, gerekse sade bir bölge oluşturun veya endirekt bir ışık isteyin ...Schlüter®-LIPROTEC, mükemmel şekilde seramikle uyum göstermektedir. Çok farklı duvar kaplamalarıyla da kullanılabilir.

 • Bir LED diyotu yandığında ne yapmalıyım?

  LED diyotları çok az bakım gerektirmektedir. Aynı zamanda çok tasarruflu ve etkilidirler. Bizim LED markası ürünlerimiz 30.000 ile 40.000 saat arasında dayanıklılık arz etmektedir.

  Günlük 3 saatlik bir ortalama kullanımda bu 36 yıla tekabül etmektedir. LIPROTEC profiller,i aynı zamanda bu şeritleri profili sökmeden değiştirilebilecek şekilde hazırlanmıştır.

 • Duş ve banyo küvetinin etrafında lambaların asla kullanılmaması gerektiği doğru mudur?

  Cereyanla su elementinin bir araya geldiği bütün mekanlarda, çok özel güvenlik tedbirleri gerekmektedir. Küvet ve duş ve lavabo yakınlarında IP64 (püskürtme suyuna karşı koruma) normuna uygun aydınlatmalar kullanılmalıdır. Örneğin masaj kanallarının bulunduğu tazyikli su durumlarında IP65 (tazyikli suya karşı koruma) normuna uyulmalıdır. Buradaki güvenlik tipi elektronik malzemelerin (örneğin aydınlatma ve kurulum malzemeleri) farklı çevre koşullarına bağlı uyumluluğunu tanımlamaktadır.

  LIPROTEC sistemi bütün talepleri yerine getirmektedir. Bizim LED şeritlerimiz, IP65 normuyla uyumludur. Dolayısıyla LED şeritleri ve profiller, banyo ve LED teknolojisini ilgilendiren ıslak mekanlarda da sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir. Yalnız güç kaynağı, alıcı ve butonlar 1. ve 2. aydınlatma bölgesinin dışında konumlandırılmalıdır.

Tüm soruları göster