Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşatabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz, Schlüter web sitesindeki çerezlerin tamamını almaktan mutlu olacağınızı garanti ederiz. Yine de bu ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

LED'ler... Geleceğin yetenekleri.

LED'ler (Light Ermitting Diodes) çok yeteneklidir. Çok küçük, dayanıklı ve etkilidirler. LED'ler için, geleceğin ışığı derler. Modern yaşam biçiminde gittikçe daha yerleşik bir hal kazanmaktadırlar. LED'ler, beyaz veya renkli ışıklar ve akıllı bir kumanda sistemiyle, farklı mekanlarda ideal bir aydınlatma sağlamaktadır. Yeni geliştirilmiş aydınlatma profillerimizle birleştirildiğinde ise planlayıcı, tasarımcı ve seramik ustalarına mutfak, banyo, salon ve çalışma alanlarını hazırlarken, tamamen farklı aydınlatma imkanları sunmaktadır.

Geleceğin yetenekleri… Hızlı bir bakışla LED'ler …

 • Tasarruflu: Diodlar ampullerden 50 kat uzun ömre sahiptir.
 • Etkili: 8 Watt'lık bir LED şeridi, 60 Watt'lık bir ampulün etkisine sahiptir.
 • Esnek: Form ve renk konusunda.
 • Bakım kolaylığı: LED markalı ürünlerimiz günlük ortalama 3 saatlik bir kullanım süresinde 40.000 saat, yani 36 yıl dayanmaktadır.
 • Aydınlık: LED'ler beyaz ışık üretir ve 16 milyondan fazla renk tonu sunmaktadır.
 • Çevre dostu: LED' ler zehirli cıva içermez ve bilinen aydınlatıcılara kıyasla, % 90 daha fazla enerji vermektedir.
 • Evcil. Yeni teknolojiler sayesinde LED renk dereceleri, ev ortamı için de uygun bir hale getirilmiştir. Özel bir tabaka işlemi sayesinde LED'ler artık hoş bir sıcak ışık da verebilmektedir.
 • Islak mekanlar için uygun: LED şeritlerimiz IP 65 (her yönden gelen su püskürtmelerine karşı korumalı) normuna göre yalıtımlıdır.

Faydalı bilgiler:

Schlüter®-LIPROTEC-ES, Schlüter aydınlatmalı profillerinde kullanılmak üzere üretilmiş, yüksek kaliteli LED'lerdir. LED şeritleri, kullanılacak olan profillere göre genişlik ve yansıma yönü olarak farklılık göstermektedir.

Schlüter®-LIPROTEC-ES farklı ışık kaliteleri ve renklerde (kısmen kademesiz olarak ayarlanabilir şekilde) hazırlanmaktadır. Bütün LED'ler ilgili kumanda teknolojisi üzerinden kademesiz olarak ayarlanabilmektedir. Schlüter®-LIPROTEC-ES profil ve Led ışık kapaklarımızla birlikte çok homojen bir ışık dağılımı sağlayacak şekilde üretilmiştir. Böylece nokta nokta bir ışık zinciri efekti engellenmiş olmaktadır!"

Sözlük

 • IP 65
  IP 65
  Bir kapama kutusunun güvenlik dereceleri IP işaretiyle (Ingress Protection) birlikte iki rakamla tanımlanmaktadır. 6 sayısı gövdenin telle ulaşılamayacak şekilde korunduğu anlamına gelmektedir. 5 sayısı ise gövdenin su püskürtmesine karşı korunduğunu ifade eder.
 • Naturel beyaz
  Naturel beyaz
  Naturel beyaz ışık, 3300-5300 Kelvin arası bir ısı derecesine sahiptir ve genelde iş yerlerinde, yani somut bir atmosferin istenildiği mekanlarda kullanılmaktadır.
 • Sıcak beyaz
  Sıcak beyaz
  Sıcak beyaz veya sarı beyaz ışık, 3300 Kelvin'in altında bir ısı derecesine sahip olup, genelde rahat ve evcil olarak değerlendirilmektedir.

Soru ve cevaplar

 • Duş ve banyo küvetinin etrafında lambaların asla kullanılmaması gerektiği doğru mudur?

  Cereyanla su elementinin bir araya geldiği bütün mekanlarda, çok özel güvenlik tedbirleri gerekmektedir. Küvet ve duş ve lavabo yakınlarında IP64 (püskürtme suyuna karşı koruma) normuna uygun aydınlatmalar kullanılmalıdır. Örneğin masaj kanallarının bulunduğu tazyikli su durumlarında IP65 (tazyikli suya karşı koruma) normuna uyulmalıdır. Buradaki güvenlik tipi elektronik malzemelerin (örneğin aydınlatma ve kurulum malzemeleri) farklı çevre koşullarına bağlı uyumluluğunu tanımlamaktadır.

  LIPROTEC sistemi bütün talepleri yerine getirmektedir. Bizim LED şeritlerimiz, IP65 normuyla uyumludur. Dolayısıyla LED şeritleri ve profiller, banyo ve LED teknolojisini ilgilendiren ıslak mekanlarda da sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir. Yalnız güç kaynağı, alıcı ve butonlar 1. ve 2. aydınlatma bölgesinin dışında konumlandırılmalıdır.

 • Güzel bir beyaz ışık veren LED'ler var mıdır; genelde çok mavimsi bir havası oluyor bunların?

  LED renk dereceleri, yeni teknoloji sayesinde evlerde de kullanılacak hale geldi. LED'ler belirli bir kaplama sayesinde artık hoş bir sıcak ışık da verebilmektedir.

  Bütün LED'ler uygun bir kumanda tekniğiyle dimmer özelliğine sahip olmaktadır.

Tüm soruları göster