Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşatabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz, Schlüter web sitesindeki çerezlerin tamamını almaktan mutlu olacağınızı garanti ederiz. Yine de bu ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Işık... Duvarın içinde...

Sade. Süzülen. Nezih. Schlüter®-LIPROTEC ile vurgu yapın. LIPROTEC sistemi dekorasyoncu, mimar ve seramik ustalarına "duvarın içinden" mekan oluşturma ve tasarlama imkanları sunmaktadır.

Örneğin, Schlüter®-KERDI-BOARD ile kurulan duvar konstrüksiyonları, bir iki hamlede aydınlatmalı bir kenara sahip olmaktadır. Ayna ve merdiven profilleri de duvarın içinde veya kenarlardan işlenebilmektedir. Schlüter Systems, bir çok mekan için uygun bir set sunabilmektedir.

Hadi başlayın. Işıkları döşeyin.

LED aydınlatmalı duvar aynası montajı: Schlüter®-LIPROTEC-WS

 

Baslangiç setleri

Baslangiç setlerinin kullanimi çok basit olup, Schlüter®-LIPROTEC'in öylesine bir test edilmesini de kolaylastirmaktadir.
Weiterlesen

Soru ve cevaplar

  • Duş ve banyo küvetinin etrafında lambaların asla kullanılmaması gerektiği doğru mudur?

    Cereyanla su elementinin bir araya geldiği bütün mekanlarda, çok özel güvenlik tedbirleri gerekmektedir. Küvet ve duş ve lavabo yakınlarında IP64 (püskürtme suyuna karşı koruma) normuna uygun aydınlatmalar kullanılmalıdır. Örneğin masaj kanallarının bulunduğu tazyikli su durumlarında IP65 (tazyikli suya karşı koruma) normuna uyulmalıdır. Buradaki güvenlik tipi elektronik malzemelerin (örneğin aydınlatma ve kurulum malzemeleri) farklı çevre koşullarına bağlı uyumluluğunu tanımlamaktadır.

    LIPROTEC sistemi bütün talepleri yerine getirmektedir. Bizim LED şeritlerimiz, IP65 normuyla uyumludur. Dolayısıyla LED şeritleri ve profiller, banyo ve LED teknolojisini ilgilendiren ıslak mekanlarda da sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir. Yalnız güç kaynağı, alıcı ve butonlar 1. ve 2. aydınlatma bölgesinin dışında konumlandırılmalıdır.

  • Işık profilleri konusunda görüşülecek doğru kişi kimdir? Elektrikçi mi sermaik ustası mı?

    Seramik piyasasının öncüsü ve LIPROTEC ışık profillerini geliştiren şirket olarak çok kolay döşenebilen bir aydınlatma sistemi oluşturduk. Schlüter®-LIPROTEC, seramik ustaları için çok kolay döşenebilen bir LED sistemidir. Burada, seramik profiliyle ilgili olarak piyasanın öncüsü olan şirketimiz yüksek kaliteli alüminyum profilleri sunmaktadır. Ama tabii ki evde yapılması gereken 240 V'luk bağlantıyı, elektrikçinin yapması gerekir! Öneri: Örneğin taban kenarları ve duvar elementlerinin aydınlatılması için kullanılan özel başlangıç setleri, amatörler ve Schlüter®-LIPROTEC'i denemek isteyenler için idealdir.
Tüm soruları göster